Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

MTG satın alım OA
MTG satın alım OA


Güncel

Modern Times Grup(MTG) Hintli PlaySimple’ı 360 Milyon Dolara Satın Aldı

MTG, Hutch, İnnoGames ve Ninja Kiwi^den sonra şimdide PlaySimple ‘ı 360 Milyon Dolara satın aldı. MTG’nin mobil oyun sektörüne yatırımları devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde..

MTG (Modern Times Grup) Hintli Mobil Kelime Oyunları Geliştiricisi PlaySimple ‘ı 3.090 Milyon SEK (İsveç Kronu) yani 360 Milyon Dolara satın aldı.

İsveçli oyun stüdyosu ve aynı zamanda e-spor takımı olan MTG, küresel mobil oyun stüdyo ve yayıncı yatırımlarına devam ediyor. Bu satın alımların özellikle mobil oyun içeriklerine yönelik olduğu aşikar.

MTG, 2017 yılında Amerikalı Kongregate (55 Milyon Dolar), 2020 yılında Alman İnnoGames (%68 Hissesi) ve İngiliz Hutch Games((%100) Kazanç Bonusları Dahil 375 Milyon Dolar). Son olarak da Mart 2021 de Yeni Zelandalı Ninja Kiwi (142 Milyon Dolara)’yi satın almıştı. Şirketin son yatırımı Hindistan merkezli içerik stüdyosu PlaySimple.

MTG son satın alımı PlaySimple ile ilgili yaptığı açıklamanın satırbaşları şunlar;

  • Ödemenin %77’si nakit (277.2 Milyon Dolar) ve kalan %23 MTG B Grubu Hisse olarak ödenecek.
  • PlaySimple, Hindistan’ın önde gelen oyun geliştiricisi ve yayıncılarından biridir. Ayrıca son yıllarda hızla büyüyen mobil kelime oyunları türünün küresel liderlerindendir.
  • PlaySimple, 2020 yılında gelirlerini %144 oranında arttırmıştır. 2021 ilk yarısında ise geçen yıla oranla tahmini %140 oranında kazandıran bir yayıncıdır.
  • MTG, 2020 satın alımları Hutch. Ninja Kiwi ve PlaySimple ile mobil oyun sektöründe harcadığı yaklaşık 520 Milyon Dolar ile ilk sıradadır.
  • Şirket, bugün toplam oyuncu tabanının %80’ine yakınını oluşturan, giderek artan kadın oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Ayrıca kadınlar tarafından popüler hale gelmede özellikle başarılı olmuştur.
mtg-playsimple-satın-aldı OA

Satın alımla alakalı MTG Grup Başkanı ve CEO’su Maria Redin açıklamasında; “PlaySimple’ı oyun şirketleri ailemize katmaktan çok mutluyuz. PlaySimple, MTG için heyecan verici yeni bir tür olan. Oynaması ücretsiz kelime oyunlarının önde gelen küresel geliştiricilerinden biridir. Kendini hızla kuran, hızla büyüyen ve oldukça kârlı bir oyun stüdyosudur. Deneyimli bir yönetim ekibi ve odaklanmış, veriye dayalı işletim modeli bulunmaktadır. PlaySimple’ın özellikle artan küresel kadın oyuncu kitlesi arasında popüler olan birden fazla oyunu vardır.” dedi.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!