Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

microsoft cyberpunk 2077 geri ödeme OA
microsoft cyberpunk 2077 geri ödeme OA


XBOX

Microsoft özel Cyberpunk 2077 geri ödeme politikasını Temmuz’da Bitiriyor

Microsoft, çıktığı günden bu yana sorunlu olan Cyberopunk 2077 oyununa özel sunduğu geri iade politikasını 6 temmuzda bitiriyor. Ayrıntılar haberimizde..

Microsoft, Aralık 2020’de piyasaya çıkan Cyberpunk 2077 oyununa özel yürüttüğü geri ödeme politikasını bitirme kararı aldı. Son gün olarak 6 Temmuzu işaret etti. Bu değil ki oyunu alan hiç kimse iade alamayacak.

microsoft cyberpunk geri ödeme OA

Bilindiği üzere Cyberpunk 2077 çıktığı ilk günden beri hiç olumlu talep görmedi. Hatta çıktığı ilk hafta Sony tarafından PlayStation’dan kovuldu. Microsoft, Cyberpunk 2077 oyunun alan herkese açık çek mahiyetinde bir geri ödeme politikası sundu. Bu ödeme politikasına göre Cyberpunk 2077 oyununu alan kişiler sebep göstermeksizin iadesini alabiliyorlardı.

Aslında bu ödeme politikası özürlü bir malı sunan üreticinin konumuna eşdeğerdi. Bu politikayı yaklaşık 6 aydır sürdüren Microsoft, son yaptığı açıklamayla konuya netlik kazandırdı.

Microsoft yaptığı açıklamada; “Hem yeni hem de mevcut satın alımlar için 6 Temmuz’da Cyberpunk 2077 için standart dijital oyun iade politikamıza geri döneceğiz.” açıklamasını yaptı.

Peki bu değişiklikle ne olacak?

Microsoft’un Dijital Oyun İade Politikası diğer oyun mağazalarına nazaran bir tık daha katı. Mesela bu politika diyorki; “Bu ürünler için bir geri ödeme talep ettiğinizde ve geri ödeme uygunluğunu belirlerken satın alma veya içerik türüne bağlı olarak, satın alma tarihinden itibaren geçen süre, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen süre ve ürünün kullanımı gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundururuz”. Yani “mağazadan aldığınız bir ürünü iade etmeniz mümkün değil” demenin farklı yolu olsa gerek.

Cyberpunk 2077 ‘ye gelelim…

Piyasanın son yıllardaki hayal kırıklığı Cyberpunk 2077 çıktığından beri belini doğrultamadı. Son olarak PlayStation ‘a geri dönen oyun hala sorunlu durumda. Hatta Sony oyunu PlayStation’a dönüş açıklamasında PS4 kullanıcılarına oyun düzgün çalışmayabilir dedi. Nisan ayında yaptığı güncellemeyle birçok eksiğini gideren Cyberpunk 2077 daha gidecek çok yolunun olduğunun farkında.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!