Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

deads-door-oyun-arsivi-headline
deads-door-oyun-arsivi-headline


İnceleme

Deaths Door İncelemesi

Bir karga olduğunuzu düşünün, göreviniz ölen ruhları toplamak. Aa oda ne? Bir hırsız sizin ruhunuzu çaldı ve sizi hırsızın peşinde efsane bir macera bekliyor.

Oyun Hakkında

Devolver Digital firması tarafından üretilen Deaths Door, 3 ana bölümden oluşuyor diyebiliriz. Talon Sharp Combat, A Beautifully Bleak World ve A Dark Mystery to Unravel. Temelde sırası ile:

Talon Keskin Dövüş:

Fantastik bir dizi canavar ve yarı tanrının üstesinden gelmek için yakın dövüş silahlarını, okları ve büyüyü kullandığımız mini arenalar var. Tek amacımız kazanmak.

Güzel Bir Kasvetli Dünya:

Kapıların ötesine geç ve yol boyunca karşılaşacağın tuhaf ve harika karakterlere umut vererek, eğri büğrü yaratıklar ve sayısız sırlarla dolu bir ülkeyi keşfet.

Çözülecek Karanlık Bir Gizem:

Kendi hikâyeleri ve motivasyonları ile devasa tiranları takip et ve onları alt et. Ruhların akışının ardındaki gerçekleri, senin bu işteki rolünü deneyimle. Evet bana biraz daha komik gelse de işin içerisinde mizah olduğunu görmek sevindirici.

Oyun Görselleri

İlginizi Çekebilir

Pozitif Bulgularım

Akıcı, bilgiselli ve bulmacalarla dolu bir dünyada yolculuk yapmak ve sürükleyici bu hikayenin parçası olmak bana iyi geldi. Zorlanmadım diyemem. Ancak dürüst olmak gerekirse, 150 saatlik Assassin’s Creed’in zengin görsel bataklığından sonra, Death’s Door’un sadeliğinden zevk aldım. Aksiyon-macera türünü temellerine kadar geri çekmişler. Burada asla yoğun bir okuma yapmanıza gerek yok; her engel, mantıksal kesinti veya kalıp ezberleme yoluyla çözülebilir. Sizden bir düzine farklı kılıç ve bludgeonun özel yapım animasyonlarında ustalaşmanızı istemiyor ve her bir bölgeyi gözetlemek için gizemli portalları ve anahtarlarını aramanız gerekmeyecek.

Negatif Bulgularım

Assassin’s Creed’den söz açılmışken onunla devam etmek istiyorum. Adamlar efsane görsellerin bulunduğu bir oyun profili ortaya çıkarmışlar. Yani biz Toplamda 150 saatten bahsederken bu görselliğin içerisinde kaybolmaktan da bahsediyoruz. Öte yandan Deads Door oyunu için aynı şeyi söylemek mümkün değil çünkü çok basit görsel içeriklere sahipseniz oyun süresini çok uzatmanın kimseye bir faydasının olmadığını düşünüyorum.

Abicim kafayı mı yedin Assasins Creed ile nasıl karşılaştırıyorsun diyenler okumaya devam etsin.

Aslında saçmaladığımın ben de farkına vardım. Ancak düzeltmek için söylemem gerekirse Assassin’s Creed serisi ile Death Door serisini karşılaştırmak çok saçma. Benim anlatmak istediğim şey görsel zenginliği ön planda olmadığı oyunlarda hikayeyi uzun tutmanın mantıksızlığı.

Son Olarak

Temelde bilmecelerini çözerken ve oynarken zorlandım bu oyunun komik içerikler ile zenginleştirilmiş olması beni sevindirdi. Son zamanlarda moda olan baba- çocuk ilişkisini artırmak amacıyla oynanabilecek güzel bir oyun modeli diyebilirim. Supraland oynarken bilmecelerde bu kadar zorlanmamıştık.

Deaths Door tanıtım videosu

Yazar:

Panda,, Oyun Arşivi markasının kurucu ortağı, tasarımcı ve yazılımcısı. 15 Yıllık tecrübe. Sizler için içerikler üretir, makale yazar ve geri bildirimleriniz ile ilgilenir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?