Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

cyberpunk 2077 playstation storea dönüyor OA
cyberpunk 2077 playstation storea dönüyor OA


Playstation

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a Geri Dönüyor!

Cyberpunk 2077 çıktıktan sadece bir hafta sonra çıkarıldığı PlayStation Store’a altı aylık aradan sonra geri dönüyor. Peki ne zaman? Detaylar haberimizde..

Cyberpunk 2077 çıktıktan sadece bir hafta sonra kovulduğu PlayStation ‘a geri dönüyor. Ancak Sony; PS4’te “performans sorunları” hala devam ediyor uyarısında bulundu.

cyberpunk 2077 OA

Oyunun geliştiricisi CD Projekt, PC sürümüne göre çok geride kalan Playstation ve Xbox One sürümleri için düzeltmeler ve yamalar ile durumu iyileştireceğini belirtmişti. Hatta şirket CEO’su Adam Kiciński Nisan ayında yaptığı açıklamada “herkesin gurur duyacağı bir oyun” haline getireceğini taahhüt etmişti.

Kısaca değinirsek Cyberpunk 2077’nin PC sürümü zordu ama felaket değildi. Konsollarda ise durum içler acısıydı. Oyunun PC sürümü, PlayStation 4’te 57 ve Xbox One’da 61’e kıyasla toplam 86 puana sahip. Durum o kadar kötüydü ki Sony , oyunu çıktıktan bir hafta sonra PlayStation Store’dan kovdu. Bununla birlikte oyunu satın alan herkese tam para iadesi teklif etmişti.

cyberpunk 2077 playstation OA

Peki ne zaman dönecek? İşte açıklama..

Bugün, kovulduktan tam altı ay sonra şirket CD Project Cyberpunk 2077 ‘nin Playstation ‘a geri döneceğini duyurdu. Açıklama; “Varşova’da kayıtlı bir ofisi bulunan CD Projekt SA’nın Yönetim Kurulu, Sony Interactive Entertainment’ın Cyberpunk 2077’nin dijital sürümünün PlayStation Store’da 21 Haziran 2021’den itibaren yeniden kullanılabilirliğini yeniden sağlama kararını kamuya duyurur.”

cyberpunk 2077 pc ps4 görüntüsü

Fakat Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a dönüşü, sorunlarının bittiği anlamına gelmiyor. Sony, PS4 kullanıcılarının muhtemelen yine de sorun yaşayacağı konusunda uyardı. Son olarak Sony, IGN’ye verdiği demeçte, “CD Projekt Red, tüm platformlarda kararlılığı artırmaya devam ederken, kullanıcılar PS4 sürümüyle performans sorunları yaşamaya devam edecek. Sony, en iyi deneyim için oyunu PS4 Pro veya PS5’te oynamanızı önerir.” açıklamasını yaptı.

Editörün Notu

Cyberpunk 2077 oyunu Playstation Store’dan haklı bir şekilde kovulalı altı ay oldu. Sony, oyunun birçok özelliğinin düzgün kullanılamadığını açıklamış CD Project’te iyileştirme tahahhütü vermişti. Geldiğimiz nokta Sony için pekte tatmin edici değil. Ancak öyle veya böyle oyun 21 Haziranda PlayStation Store’a dönüyor. Görselde de göründüğü üzere çok büyük farkların olduğu sorun çözülmüş mü? Hep beraber göreceğiz. Yeni haberlerde görüşmek üzere Dostça Kalın..

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

Etkinlik

Ariana Grande'li Fortnite Rift Turu 6 Ağustos'ta Başlıyor...detaylar yazımızda..

Fırsat

Steam'de Midweek Madness yani Hafta Ortası Çılgınlığı'nda Call Of Duty Franchise Koleksiyonunda %80'e varan İndirim sizleri bekliyor..

eSpor

LoL Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8.Hafta Sona Erdi...Toplu sonuçlar ve güncel puan durumu haberimizde..