Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

windows 10 emeklilik OA
windows 10 emeklilik OA


PC

Windows 10 Emeklilik Tarihi Belli Oldu

Microsoft, Windows 10 ürünlerinin desteğini keseceği tarihi resmi bir belgesinde duyurdu. Yeni güncelleme öncesi bu haber herkesi şaşırttı. Detaylar haberimizde..

Windows 10 için emeklilik tarihi kesinleşti. Windows Yeni Nesil Windows’u tanıtmaya hazırlanırken Windows 10 Pro ve Home desteğinin yok olacağı tarihi de paylaştı.

Değişmeyen tek şey değişimdir sözünün tam da yerindeyiz. Bu deyimdeki gibi windows da sürekli güncellemelerle yeniliklere ayak uyduruyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella geçen ay şirketin Build konferansında yaptığı açıklamada, “Yakında geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha fazla ekonomik fırsatın kilidini açmak için son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini paylaşacağız.” demişti.

Aslında bu açık olarak yeni Windows 11 veya sadece Windows(ismi henüz net değil) ‘un yakın zamanda geleceğinin habercisiydi. Başka bir ipucu da Microsoft’un 24 Haziran’daki açıklama etkinliği saat 11:00 ET’de başlıyor. Bu etkinliğin Twitter’daki duyurusuna, “11” sayısını oluşturacak şekilde ışık saçan yenilenmiş bir logo eşlik ediyor. Bununlada kalmayan Microsoft youtube hesabında, Windows başlangıç ​​seslerinin yavaşlatıldığı 11 dakikalık bir video yayınladı. Hatta sosyal medyada yeni sürüme ait olduğu öne sürülen bir görüntü bile var.

windows 10 emeklilik tarihi

Peki Windows 10 Pro ve Home Emeklilik Tarihi Ne Zaman?

Microsoft yakın zamanda güncelleme yaptığı bir belgesinde Windows 10 emeklilik tarihi ‘ni resmileştirdi. Microsoft, Windows 10 Pro ve Home ürün desteğini 14 Ekim 2025 tarihinde bitiriyor.

Editörün Notu

Windows 10 emekli oluyor. Ancak Microsoft, bu yeni güncellemesiyle birçok soruyu akıllara getiriyor. Mesela yeni sürüme ücretsiz yükseltme mi olacak? Yada eskisi gibi sık güncelleme dönemi mi geliyor? Başka bir konu içerik oluşturuculara yönelik özellikler neler? Aslında hepsinin cevabını 24 Haziran Perşembe günü yapılacak etkinlikte buluruz umarım. Bu etkinlik haberinde görüşmek üzere Dostça Kalın..

Bu arada değinmeden geçmeyelim bazı haberlerde yeni Windows’un, Windows 10’dan çok daha yavaş olduğu söyleniyor. Umarım haberler doğru değildir 😉

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

PC

Windows 11 için minimum PC gereksinimlerini bulduk. Peki sizin bilgisayarınız otomatik güncelleme alacak mı? Cevabı yazımızda.

PC

Tüm Dünya'nın merakla beklediği Windows 11 tanıtımının yapılacağı Microsoft'un Windows Etkinliği Canlı Yayını Başladı.