Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Nintendo Switch Pro OA 2021 Çıkış
Nintendo Switch Pro OA 2021 Çıkış


Nintendo

Nintendo Switch Pro Ne Zaman Çıkıyor!

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden biri olan Nintendo, yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı biliniyor ve olası isminin Nintendo Switch Pro olacak ürününün birkaç teknik detayı paylaşıldı.

Peki ne bu özellikler; Nintendo Switch Pro, Nvidia ’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve buda DLSS desteği getirecek. Bilmeyenler için DLSS ’in Türkçe karşılığı “Derin Öğrenme Süper Örneklemesi”. Firma DLSS özelliği için “GeForce RTX GPU ’lardaki ayrılmış tensör çekirdeği yapay zeka işlemcilerini kullanarak grafik performansını artıran, çığır açıcı bir yapay zeka işleme teknolojisidir.” açıklamasını yapıyor. Teknoloji oyunlardaki kare hızlarını artırıp güzel ve keskin görüntüler oluşturmak için derin öğrenme(nöral) ağının gücünden yararlanıp ve temel olarak düşük çözünürlüğü yapay zeka ile yükselterek devasa performans kazançları getirmeyi hedefliyor. Bu özelliğin konsolda nasıl faydası olacağını Nintendo Switch Pro piyasaya sürüldüğünde öğrenmiş olacağız.

nintendo switch pro oa analiz
Görseller Nintendo Switch’e aittir. Pro serisinin görseli henüz paylaşılmadı.

Gelelim Nintendo Switch Pro ‘nun ne zaman piyasaya sürüleceğine..

Nintendo, oyun konsolu sektörünün güçlü isimlerinden biri. Toplamda 80 milyondan fazla satan Nintendo Switch serisi günden güne daha fazla ilgi görünce şirket yeni konsolunun üretimine hız verdi. 4K desteğiyle ve daha güçlü bir donanıma sahip olacak yeni ürünün 2021 yılı sonunda gelmesi planlanıyor.

Editörün Notu;

Nintendo Switch Pro, XBOX Series ‘e rakip olarak çıkacak. Ancak yine de yarışamaması söz konusu olacaktır. Çünkü ilk Switch ‘te de olduğu gibi Nintendo ’nun amacı aynı. Bu güçlü dahili bileşeni uygun fiyata vermek. Hal böyle olunca da Black Friday(ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününe denir bu güne özel indirimli satış yapılır)’de dört yıl üst üste en çok satılan ürün olmasıyla bu gayet açık. Nintendo aynı başarıyı yakalar mı bilinmez ama oyun konsolundaki rekabeti kızıştıracağı açık ve net.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?