Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

pubg mobile hindistan OA
pubg mobile hindistan OA


Mobil

PUBG Mobile Hindistan ‘a Geri Döndü

Dünyanın en popüler battle royale oyunu PUBG Mobile 2020 Eylül’de yasaklandığı Hindistan ‘a geri dönüyor. Hindistan’a özel tasarlanan Pubg Mobile İndia ismiyle store da yerini aldı. Detaylar haberimizde..

Dünyanın en popüler Battle Royal oyunu olan PUBG Mobile, Eylül 2020’de Hindistan ‘da yasaklanmıştı. Yasaklanmanın gerekçesi çoğu ülkenin de üzerinde durduğu şiddeti özendirme konusu ve veri güvenliği. Özellikle Hindistan hükümeti Çinli şirketlerle bağlantılı birçok oyunu da bu nedenle yasaklamıştı.

Hindistan hükümeti yasağın en büyük gerekçesi oyunda ele geçen verilerin Hindistan dışındaki yerlere gönderilmesi. Hintli kullanıcıların verilerinin nereye iletildiği konusunda endişelerinin olması.

Pubg Studio, hükümetin bu endişesini veri merkezlerini Çinli Tencent’ten alıp Microsoft Azure Veri Merkezlerine taşıdığını duyurdu. Aynı zamanda kan rengini yeşil yaptıklarını ve Hindistan’a özel olarak oyunun bazı kısımlarını değiştirdiklerini açıkladı. Bu demek oluyor ki Pubg Mobile Hindistan ‘a döndü.

Pubg mobile hindistan OA

Son olarak yakın zamanda çıkacak PUBG New State öncesi bu haber Hintli oyunseverleri bayağı sevindirmiştir. Ancak bu olay hükümetlerin tepkilerine göre içerik üreticilerinin oyun içeriğini değiştirmesi durumunu ortaya koydu. Bizce bu ileride farklı taleplerle karşılaşma durumlarının habercisi.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

eSpor

Türkiye Espor Federesyonu himayesinde düzenlenen Türkiye Kupası PUBG Mobile oyununda Şampiyon 2 gün süren zorlu mücadelelerden sonra belli oldu..

Etkinlik

Ariana Grande'li Fortnite Rift Turu 6 Ağustos'ta Başlıyor...detaylar yazımızda..

Fırsat

Steam'de Midweek Madness yani Hafta Ortası Çılgınlığı'nda Call Of Duty Franchise Koleksiyonunda %80'e varan İndirim sizleri bekliyor..