Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Nintendo Switch 2021 OA İnceleme
Nintendo Switch 2021 OA İnceleme


İnceleme

Nintendo Switch 2021 Ayrıntılı İnceleme

Portatif bir oyun konsolunun bir ev konsoluna dönüşebilmesi fikri, Nintendo Switch ile hayata geçirildi ve muhteşem bir sonuç ortaya çıktı. Uzanarak oynanabilen oyunlar, dilendiğinde televizyon ekranına anında yansıtılabiliyor. Bununla birlikte, Nintendo Switch için her iki alanda da çok başarılı bir yapı sunuyor diyemiyoruz. Şimdiye kadar çıkışını gerçekleştiren en iyi portatif oyun konsolu olan bu ürün, ev konsolu olarak kullanıldığında teknolojik anlamda günümüzün bir hayli gerisinde kalıyor.

Birinci parti oyunlar ve bu oyunlar sayesinde sayısı günden güne artan hayran kitlesi Nintendo adına önemli bir kazanım. Öte yandan; ülkemizdeki kullanıcılara gerekli desteğin sunulmaması, oyun fiyatlarının döviz cinsinden hesaplanması ve çevrim içi servislerin yetersizliği, bu oyun konsolunun önünde bir handikap oluşturuyor. Joy-Con kontrolcülerinde sıklıkla yaşanan sorunlar da konsolun eksi yönleri arasında yazılabilir. Nintendo Switch ile her yerde kaliteli oyun oynayabilme lüksünün sunulması ise saydığımız eksikliklerin göz ardı edilmesini sağlayabiliyor.

NİNTENDO SWİTCH için oyun arşivi
NİNTENDO SWİTCH

Pozitif Değerlendirmeler

  • Hem portatif, hem de ev konsolu olarak kullanılabilmesi başlı başına bir devrim.
  • Birinci parti oyunları, kendine özgü yapısıyla Nintendo Switch konsolunu ayrı bir yere taşıyor.
  • Her yerde kaliteli video oyunu oynayabilme lüksünü sunuyor.Oyun kütüphanesi hiç fena değil ve hızlı bir şekilde oyun sayısı artmaya devam ediyor.
  • Kolay bir kurulum ve kullanım imkanı barındırıyor.Küçük yaştaki oyuncular için gayet uygun oyun deneyimlerine imkan sağlıyor.

Negatif Değerlendirmeler

  • Yenilenmiş olarak gelen eski oyunlar yüksek fiyattan satılıyor.
  • 32 GB olan dahili depolama alanı kapasitesi çok az ve yükseltmek için ekstra masraf gerektiriyor.
  • Joy-Con kontrolcüsünün analog çubuklarında sıklıkla arıza oluşuyor.
  • Çevrim içi servisleri çok zayıf ve kullanıcı dostu değiller.
  • Ülkemize dair dil ve fiyatlandırma anlamında hiç bir destek sunulmuyor.
Editörün Notu:

Sizler için NİNTENDO SWİTCH‘in değerlendirmelerini yapmaya çalıştım. Nintendo Switch’in Türkiye piyasasında söz sahibi olabilmesi için çok yol kat etmesi gerekmektedir.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?