Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Oyun sektörü OA
Oyun sektörü OA


Güncel

Oyun Endüstrisi’ne 6 Ayda 60 Milyar Dolar Harcandı!

Oyun Endüstrisi daha önce olmadığı kadar aktif öyle ki 6 Ayda 60 Milyar Dolar harcandı. Bu miktar 2020 yılı genelinin iki katı nerdeyse.. Ayrıntılar haberimizde..

Oyun endüstrisi ‘ne, 2021’in ilk altı ayında birleşme ve satın almalarla ilgili 60 milyar dolarlık anlaşma ve yatırım sağlandı.

Drake Star Partners, Global Oyun Sektörüne özel her ay yaptığı haberinde konuyu net şekilde açıklamış. Yılın sadece altı ayında açıklanan veya kapatılan 635 ve üzeri anlaşmanın dolar hacmi tam tamına 60 milyar. Bu değer geçen 2020 yılının tamamının nerdeyse 2 katı. Oyun Endüstrisi 60 milyar doları; yatırım turları, birleşme ve satın almalar ve halka arzlar ve SPAC’ler gibi halka açık listeler dahildir.

Bu anlaşmaların, PC ve konsolla ilgili 51, mobil için 44, platform ve araçlar için 36. Son olarak espor için 38 anlaşma ile sektörler arasında oldukça eşit bir şekilde dağılmıştır.

Oyun Endüstrisine 6 Ayda 60 Milyar $ OA
  • Mobil/PC-Konsol genelinde önemli stratejiler tarafından yönlendirilen rekor konsolidasyon. (Tencent şirketleri, EA, EPIC, Take Two, Byte Dance, Embracer, Stillfront)
  • 19 yüksek değerli (50 milyon $+) finansman dahil olmak üzere özel yerleşimler yoluyla toplanan. 4.8 milyar $ ile hem stratejik hem de finansal yatırımcılardan gelen yatırımlar tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Yatırım faaliyeti, 2Ç’21’de yatırılan sermayenin 1Ç’21’i aşmasıyla daha da hızlanıyor gibi görünüyor
  • Kamu piyasaları, birkaç yüksek profilli halka arz, doğrudan listeleme. Ve SPAC anlaşmaları ile çok aktif olmaya devam ediyor. Applovin, Playtika, Roblox, Huuuge, Nexters, Playstudios, JamCity, TinyBuild, Nazara. Cherry Group ve Krafton yakında 5 milyar dolar artıracaklarını duyurdular.

Aslında bu miktar şuan bu haberi yazarken bile artmış olabilir. Çünkü oyun endüstrisinde yatırımlar hiç olmadığı kadar aktif. Bu şekilde devam etmesi kullanıcılar için çok güzel haberlerin geleceğinin habercisi.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!