Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Google 36 Eyalet Savcısından Antitröst Dava OA
Google 36 Eyalet Savcısından Antitröst Dava OA


Güncel

Google’a 36 Eyalet Başsavcısından Antitröst Dava!

Google, Apple gibi uygulama mağazası Google Play Store komisyonu yüzünden davalık oldu. Dava Amerikada eyalet başsavcılarından oluşan bir grup tarafından açıldı..Ayrıntılar haberimizde..

Google, Apple gibi uygulama mağazası Google Play Store komisyonu yüzünden davalık oldu..

Geçtiğimiz günlerde oyun mağazası kullanım ücretleri konusunda adaletsizliğin timsali olarak görülen Epic ve Apple arasındaki antitröst davasına şahit olmuştuk. Bu seferde Google’ın başı Google Play Store ücretleri sebebiyle belaya girebilir.

Google'a 36 Eyalet Başsavcısından Antitröst Dava! OA

Amerikada eyalet başsavcılarından oluşan bir koalisyon yaptığı toplantıda Google’ı mağaza kontrol politikasını kötüye kullandığı görüşüne varıldı. 36 eyalet başsavcısı ve Washington DC tarafından Google’a Kaliforniya Federal Mahkemesinde antitröst yasasına aykırılık sebebiyle dava açıldı.

Açılan davayla Google’ın Google Play uygulama geliştiricilerini uygulama aracılığıyla yapılan satışlarda yüzde 30 komisyon ücreti ödemeye zorlayan politikası hedef alınıyor. Google kısa bir süre önce komisyon ücretlerini mağazadan satın alınan dijital ürünleri de dahil ederek genişletti. Bu duruma sebep olarak vergiden kaçabilen oyun şirketlerini hedef aldı.

Google'a 36 Eyalet Başsavcısından Antitröst Dava 2 OA

Google davayla ilgili blog yazısında bir grup başsavcının diğer mağazalardan daha şeffaf ve seçenekli bir uygulamayı hedef alıp dava açması manidar açıklamasını yaptı. Hatta Epic Games’e gönderme yaparak, bu dava Android’in açıklığından faydalanarak Fornite’yi Google Play dışında dağıtan şirketin açtığı dava gibi değersiz bir taklit davası ifadelerini kullandı.

Bu davanın Epicve Apple arasındaki davadan çok daha kapsamlı ve sert geçeceği aşikar. Sonuçta Google’ın karşısında bu sefer şirket değil Amerika adalet denetleyicileri var.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!