Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

fortnite endonezya OA
fortnite endonezya OA


Güncel

Fortnite Endonezya’da Yasaklanıyor mu?

Dünya genelinde oyunseverlerin en çok sevdiği oyunlardan olan Fortnite’nin sunduğu bir özellik Endonezya’da gündem oldu. Bakanlar ülkede yasaklanmasını istedi!

Endonezyalı bir bakan, Fortnite oyunu içinde kutsal bir bina oluşturup daha sonra yıkılabilir hale getirildiğine inandırıldığı gerekçesiyle battle royale devi oyun için yasak çağrısında bulundu.

CNN Endonezya’da yer alan habere göre İletişim ve Enformasyon Bakanı ( Menkominfo ) Johnny G. Plate ve Turizm ve Yaratıcı Ekonomi Bakanı (Menparekraf) Sandiaga Salahuddin Uno kutsal nesnelere benzer binaların çeşitli silah ve seviye atlama gibi durumlar sebebiyle yok edilmesi gerektiğini, bu durumun Müslümanlar tarafından hoş karşılanmaması gerektiğini düşündüklerini belirtti.

Fortnite Endonezya'da Yasaklanıyor Mu OA

Ayrıca oyunda Kabe’ye benzer binların yok olmasının sıradanlaşmasının son derece yanlış olduğunu belirterek oyunu bloke edeceklerini ve ülkede yasaklanması için polis teşkilatını takip ettiklerini belirttiler.

Kutsal Bina Nasıl Yapılmış?

Bakan Johnny, “Fortnite, videoda yer alan öğenin (Kâbe’ye benzer), kullanıcılar tarafından Yaratıcılık Modu biçiminde oluşturulan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) olduğunu açıkladı.” Bu nedenle, içeriğin dolaşımının bir takibi olarak, İletişim ve Bilişim Bakanlığı, içeriği oluşturan faillerin izini sürmek ve bunlara karşı harekete geçmek için Endonezya Ulusal Polisi ile koordinasyon halindedir.

“İletişim ve Bilişim Bakanlığı ilgili içeriği araştırmaya ve araştırmaya devam ediyor ve dijital alanda ihlaller tespit edilirse yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olarak katı önlemler alacak” dedi.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!