Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Epic Games, Apple Davası avustralya OA
Epic Games, Apple Davası avustralya OA


Güncel

Epic Games, Apple Davasını Kazandı

pic Games, Apple’a Fortnite oyununun App Store’dan usulsüz kaldırıldığı ve antitröst yasasına aykırı olduğu gerekçesiyle ABD’de açtığı dava herkesçe bilinmekte.Konuyla alakalı Avustralya’dan bir karar çıktı..Ayrıntılar yazımızda.

Epic Games, Apple’a Fortnite oyununun App Store’dan usulsüz kaldırıldığı ve antitröst yasasına aykırı olduğu gerekçesiyle ABD’de açtığı dava herkesçe bilinmekte. Hatta davanın karar bağlanması beklenirken Avustralya’dan süpriz bir karar çıktı ve Epic Games, Apple Davasını Kazandı. Avustralya ne alaka demeyin Epic bu davayı ABD, Avustralya ve İngiltere’de açtı.

epic apple davasını avustralyada kazandı OA

Epic, geçtiğimiz Kasım ayında Amerika’da olduğu gibi Avustralya’da da Apple’a antitröst davası açmıştı. Apple Aralık ayında verdiği savunmasında ABD’deki davayı neden göstererek Avustralya Federal Mahkemesi’nden davanın düşmesini talep etti. Davayı değerlendiren Mahkeme Yargıçı Nye Perram , Apple’a Epic’in ABD davasıyla ilişkili olarak haklı çıkmaması durumunda savunma için 3 aylık bekleme süresi verdi.

apple epic games davası sonuçlandı oa

Epic bu kararı oyundaki kamu politikası konularının yargı formalitelerinden daha önemli olduğunu savunarak temyiz etti. Bugün görülen temyiz davasında Tam Federal Mahkeme Epic’i haklı bularak Yargıç Perram’ın kararını bozdu.

Epic, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Epic Games, davamızın Federal Mahkemede devam etmesinden ve Avustralya yasaları bağlamında incelenmesinden memnundur. Bu, mobil uygulama mağazalarında adil erişim ve rekabetçi fiyatlandırma hakkına sahip Avustralyalı tüketiciler ve geliştiriciler için ileriye dönük olumlu bir adım. Avustralya’da ve tüm dünyada uygulama dağıtımı ve ödeme işlemlerinde artan rekabet için mücadelemizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”dedi.

apple epic antitröst dava avustralya OA

Apple tarafı ise; “Avustralya Federal Mahkemesi’nin Nisan ayında verdiği ilk karar, Epic’in Kaliforniya’daki anlaşmazlıkları çözmek için yaptığı anlaşmaya bağlı kalması gerektiğine karar verdi. Bugün verilen karara saygıyla katılmıyoruz ve temyiz etmeyi planlıyoruz. ” dedi.

Epic, Apple’a karşı antitröst davalarını ABD, Avustralya ve İngiltere’de açtı demiştik. Bu davalarda karar verilmesi en muhtemel ülke ABD. Amerika’daki bağlayıcılığı kuvvetle muhtemel kararını Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers’ın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!