Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

ea playdemic oa
ea playdemic oa


Güncel

EA, 1.4 Milyar Dolara Playdemic Ltd’i Alarak Mobil Oyun Yatırımlarına Devam Ediyor

EA, Golf Clans oyunuyla tanınan Playdemic’i WarnerMedia’dan 1.4 milyar dolara satın alarak mobil oyun sektörüne yatırımlarına devam ediyor.

EA, 1.4 Milyar Dolara Playdemic ‘i Satın Alarak Mobil Oyun Sektörü Yatırımlarına Devam Ediyor…

EA Playdemic mobi oyun sektörü OA

EA(Elektronic Arts), Golf Clash oyunu ile ismini duyuran Playdemic’i WarnerMedia’dan 1.4 milyar dolara satın aldı. Bu satın alımla EA’nın mobil oyun geliştiricisi yatırımları devam ediyor. Şirket bilindiği üzere geçtiğimiz şubat ayında 2.1 milyar dolara yine mobil oyun geliştiricisi Glu’yu satın almıştı.

EA, Playdemic ‘in deneyimini gelecekteki mobil oyun ların yapılmasına yardımcı olmak için kullanmayı planladığını belirtti. Ayrıca Golf Clash’in mekaniğini diğer oyunlarda kullanmakla ilgilendiğini söylüyor. Mesela Golf Clans oyununun Google Play’de 10 milyonun üstünde yüklemesi var. Bu da elde edilecek verinin mobil oyunlar için önemini gösteriyor.

Playdemic, 2010 yılında kurulan ve popüler, ödüllü oyunu Golf Clash ile tanınan önde gelen bir mobil oyun şirketidir . Golf Clash , iOS, Android ve Facebook’ta mevcuttur. Oyun, oyuncuların dünya çapında gerçek zamanlı olarak birbirleriyle rekabet etmelerini sağlıyor.

Playdemic’in eski sahibi WarnerMedia, Discovery’ye katılmak için AT&T’den ayrıldığı için şu anda bir geçiş sürecinden geçiyor . Şirket , Playdemic’ten “Warner Bros. hikayeli franchise’lara dayalı oyunlar inşa etme genel stratejisinin bir parçası” olarak ayrıldığını söylüyor . Gerçekten de, Warner Bros. Games’in web sitesine giderseniz; Lego, Harry Potter ve Mortal Kombat gibi franchise oyunların hakimiyetinde olduğunu görürsünüz.

Mobil oyun, pazarın patlamasıyla şirketler için büyük bir odak noktası haline geldi. EA rakibi Activision , 2015 yılında Candy Crush yapımcısı King’i 5.9 milyar dolara satın aldı. Bu da rekabetin ne derece üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Ayrıca son verilerinde bazı mobil oyun gelirlerinin pc ve konsolların üstünde çıktığı ortada. Zaten son zamanlarda EA’nın PC ve konsol oyunlarını mobile dönüştürmesi bu sektöre verdiği önemi gösteriyor.

Son olarak EA, 22 Ekim 2021’de çıkacak oyunu Battlefield 2042’de bir takım değişiklikler yapmıştı. Bu haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!