Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

tencent OA
tencent OA


Güncel

Çinli Oyun Devi Tencent’ten “Gece Yarısı Devriyesi”

Çinli teknoloji ve oyun devi Tencent, gençler ve çocukların günlük zamanlarının büyük kısmını oyun oynayarak geçirmesi sorununa yönelik “Gece Yarısı Devriyesi” projesi..Ayrıntılar yazımızda..

Çinli teknoloji ve oyun devi Tencent, gençler ve çocukların günlük zamanlarının büyük kısmını oyun oynayarak geçirmesi sorununa yönelik son derece önemli bir karara imza attı. Kamu destekli bu yeni denetim sistemine “Gece Yarısı Devriyesi” ismi verildi.

Son derece konuşulan ve tartışılan bu karar aslında uzaktan bir denetim sistemi. Sistemin en önemli özelliği “Yüz Tarama Sistemi” ile denetim yapması. Tencent, 2018 yılından beri bu uygulamasını Pekin ve Shenzen’de test ediyordu.

Çinli Oyun Devi Tencent'ten "Gece Yarısı Devriyesi" OA

Gece Yarısı Devriyesi’nin Amacı?

Genç ve çocuk oyuncuların bağımlılık derecesinde oyun oynamasının önüne geçmeyi amaçlayan uygulama da özellikle geceler önem arz ediyor. Şirket saat 22.00 ile 08.00 arasında çocuk ve gençlerin oyun oynamasının önüne geçmeyi hedefliyor.

Bunu yaparken kamu desteği de arkasında. Yüz tarama sisteminin kaynağı kamu güvenlik birimi. Ordan gelen bilgilerle oyuna giren kişilerin gerçek isimle kayıt olup olmadıkları ve reşitler mi(Çin’de reşit olma yaşı 16) denetlenecek. Reşit olmayan kişilerin sistemi yanıltmaya çalışması veya bu saatler arasında yüz tarama sistemini kullanmak istemeyen kişiler reşit olmadığı kabul edilerek engellenecek.

Tencent’in bu sansasyonel kararında birçok kişi özgürlüğü kısıtladığını söyleyerek eleştiride bulundu. Ancak bir çok devlet yetkilisi yüz tarama detayıyla çocuk ve gençleri bu oyun zamanı bağımlılığından kurtaracağına inandığını belirtiyor.

Tencent, yeni projesi Gece Yarısı Devriyesi denetimlerine Salı günü başlayacak. Bu uygulama şimdilik Çin’de geçerli olacak.

Bu Denetim Hangi Oyunları Kapsıyor?

Tencent, başlangıçta “Honor of Kings” ve “Game for Peace” dahil olmak üzere 60’ın üzerinde popüler oyun için yüz tarama özelliğini başlatacak. Ayrıca şirket gelecekte daha fazla oyuna yüz tarama özelliği dahil etmeyi planlıyor. Daha fazla bilgiye bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!