Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

call of duty telif OA
call of duty telif OA


Güncel

Call of Duty telif hakkı Davasında Activision, güreşçi Booker T.’yi Dağıttı

Call Of Duty Telif Hakkı davasında profesyonel güreşçi Booker T., Activision şirketinin oyun karakteri Prophet’in kendisine benzediğini iddia etmişti. Ayrıntılar haberimizde..

Booker T. Huffman, Call of Duty karakteri Prophet’in GI Bro kişiliğine dayandığını iddia ederek Activision’a 2019’da Telif hakkı davası açmıştı. Benzerlikler kesinlikle var. Her ikisi de dreadlock’lu, bandanalı ve sert çatık kaşlı iri, kaslı adamlar. Ancak bu bir telif için yeterli mi?

Huffman’ın Potts Hukuk firmasından avukatı Micah Dortch, 2019’daki bir blog yazısında , ikisi yan yana görüldüğünde “bu karakterin GI Bro’dan kopyalandığına dair hiçbir şüphe olamaz” dedi . “Saç, vücut tipi ve giyimden yüz ifadelerine kadar benzerlikler tesadüf olamayacak kadar derin.” diyor.

Activision, Huffman’ın Activision’ın söz konusu GI Bro posterine erişimi olduğuna veya iddia edilen ihlal sonucunda herhangi bir zarar gördüğüne dair hiçbir kanıt sunmadığını savundu. Ayrıca, Huffman ve GI Bro’nun yaratıcıları tarafından sağlanan “çürütlenmemiş tanıklık ve kanıtların. Söz konusu görüntünün aslında orijinal bir çalışma olmadığını söyledi. “The Rock’ın baştan aşağı orijinal olmayan bir kopyası” olduğunu gösterdiğini iddia etti.

Zaten Activision , Booker’in söz konusu tutum ve yüz ifadesinden dolayı telif davası açtığını belirtti. Fakat bir yüz ifadesi de tutum da telif hakkına tabi olmadığını da eklemeyi unutmadı. Karar verildi. Jüri Activision lehine tutum sergiledi ve ihlal olmadığı yönünde karar bildirdi.

Oyun, satışa çıktığı ilk üç günde 500 milyon dolar kazandı. Booker T, mahkemeden kendisine iddia edilen ihlale atfedilebilen Activision’ın kârına hükmetmesini istedi. ABD Bölge Yargıcı Robert Schroeder başkanlık ettiği mahkeme jüri kararıyla son buldu. Call of Duty telif hakkı davası karar duruşması haberinde görüşelim.. Dostça Kalın..

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

Güncel

Sevilen Call Of Duty Warzone oyununda 5. sezonda sizleri süpriz 3 karakter bekliyor. Peki bu operatörler hangileri? Detaylar yazımızda.