Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Ubisoft DDos Saldırısı Davası Oyun Arşivi
Ubisoft DDos Saldırısı Davası Oyun Arşivi


Donanım

Ubisoft DDos Saldırısı Davasında 150.000 Dolar Tazminat Kazandı

Ubisoft DDos Saldırısı Davasında 150.000 Dolar Tazminat Kazandı, Ocak ayında çevrimiçi oyunlarına yönelik DDoS saldırısı sunmayı teklif ettiği öne sürülen.. devamı yazımızda..

Bu yılın Ocak ayında Ubisoft, Rainbow Six Siege oyunu dahil çevrimiçi oyunlarına DDoS saldırı teklif ettiğini iddaa ettiği SNG.one operatörlerine dava açmıştı. İçinde bulunduğumuz Temmuz ayının başlarında ABD Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından verilen bir temerrüt kararında internet operatörünün Ubisoft’a 153.000 dolardan fazla tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

Ubisoft DDos Saldırısı Davasında 150.000 Dolar Tazminat Kazandı OA

Davadan önce SNG.one sitesi güvenlik duvarlarının testi için reklam olduğunu iddia etsede Ubisoft, operatörlerinin, özellikle DDoS saldırıları için Rainbow Six Siege’i hedefleyen r6s.support dahil olmak üzere diğer web siteleri aracılığıyla da hizmet sunduğunu iddia etti.

Bu ayın başında Ubisoft davalı SNG.one şirketinin savunma vermemesinden dolayı Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesi ‘ne temerrüt(kafa tutma,dik başlılık yapma) kararı verilmesini talep etti.Mahkeme başvuruyu kabul etti ve Ubisoft’un lehine karar verirken 153.000 dolardan fazla tazminata da hükmetti.
Bu miktarın neredeyse tamamı avukatlık ücretlerine gidecek;

  • 5.280 $ soruşturma masrafı
  • 4.352,04 $ diğer ücretler
  • 143.460 $ avukatlık ücreti
Ubisoft DDos Saldırısı Davasında 150.000 Dolar Tazminat Kazandı. OA

Mahkemenin bir diğer kararıda sanık internet operatörünün işlettikleri DDoS hizmetlerini ve web sitelerini (sng.one, r6.support, r6s.support, stressed-stresser-stressingstressers.com ve r6ddos.com, hepsi şu anda çevrimdışı) kapatmaları emredildi ve ilgili alan adlarının kontrolünü Ubisoft’a devretmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Rainbow Six Siege oynamaya çalışan kişilerle “R6S sunucularının ve ağlarının bütünlüğünü, kullanılabilirliğini veya durumunu bozmak” dahil olmak üzere bulaşmaları da yasal olarak yasaklandı.

Prime Gaming’de Rainbow Six Siege Şöhret Takviyesi 7 Gün Ücretsiz

Haberimize Göz Atın

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

Güncel

MIR 4 Küresel Beta Testi Başladı..Wemade'nin açık dünya K-fantastik MMORPG MIR 4'ü için geçen hafta ön siparişler başladıktan sonra, kapalı beta sürümü..devamı yazımızda..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!