Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

TPM 2.0 WINDOWS gereksinimi
TPM 2.0 WINDOWS gereksinimi


Donanım

TPM 2.0 Windows 11 Için neden gerekli?

Bilindiği üzere Windows, dünyadaki en popüler işletim sistemidir. Ve bu, onu bilgisayar korsanları için nispeten kolay bir hedef haline getirmiştir..

TPM 2.0 Windows 11 Için Önemi

Bilindiği üzere Windows, dünyadaki en popüler işletim sistemidir. Ve bu, onu bilgisayar korsanları için nispeten kolay bir hedef haline getirmiştir. Microsoft, TPM 2.0’ı bir zorunluluk haline getirerek, bilgisayar korsanlarının hayatını biraz daha zorlaştırmayı planlıyor. Serimizin bir önceki makalesinde TPM 2.0 ile ilgili detaylı bilgi paylaşmıştık.

TPM 2.0 Nedir

Neden gerekli?

“Bugün, müşterilerimize sertifikalı cihazlarda çipten buluta kadar daha da fazla korunduklarına dair güven verecek yerleşik yeni donanım güvenlik gereksinimleriyle güvenlik temellerini yükseltmek için Windows 11’i duyuruyoruz.”

David Weston Windows Kurumsal ve İşletim Sistemi Güvenliği Direktörü

Geçen yıl boyunca bilgisayarlar bizi ailemizle, arkadaşlarımızla bağlantıda tuttu ve işletmelerin çalışmaya devam etmesini sağladı. Bu yeni hibrit çalışma paradigması, Windows kullanan 1 milyardan fazla insan için mümkün olan en iyi kaliteyi, deneyimi ve güvenliği sağlamaya nasıl devam edeceğimizi düşünmemizi sağladı. Evden çalışmaya adapte olmamıza rağmen, yeni bir siber güvenlik tehdidinin hesabını okumadan bir gün geçirmek nadirdi. Kimlik avı, fidye yazılımı, tedarik zinciri ve IoT güvenlik açıkları— saldırganlar sürekli olarak dijital tahribat yaratmak için yeni yaklaşımlar geliştiriyor. Biz de Microsoft ailesi olarak bunlara karşı çözümler üretiyoruz.

David Weston Windows Kurumsal ve İşletim Sistemi Güvenliği Direktörü

Yazının tamına buradan ulaşabilirsiniz.

Editörün Notu:

Değerli David Weston‘un haklı olduğu yerler var. Ancak Pc dünyası geliştikçe bunula birlikte bilgisayar korsanlarının da gelişimi devam ediyor. Umarız TPM 2.0 önlemi bunun için yeterli olur. Tüm bunlarla birlikte gelecekte Window’un hiçbir ürününe ücretsiz erişemeyeceğiz gibi görünse de Windows marka politikasının bir parçası olarak bilinçli bir takım açıklar bırakacaktır.

Yazar:

Panda,, Oyun Arşivi markasının kurucu ortağı, tasarımcı ve yazılımcısı. 15 Yıllık tecrübe. Sizler için içerikler üretir, makale yazar ve geri bildirimleriniz ile ilgilenir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Donanım

TPM ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey onun ana kartınızda olduğu ve bir takım güvenlik verilerini depolama özelliğine sahip olduğudur.