Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Hori Split Pad Pro Incelemesi
Hori Split Pad Pro Incelemesi


Donanım

Hori Split Pad Pro incelemesi: Nintendo İçin Vazgeçilmez

Hori Split Pad Pro Incelemesi ile karşınızdayız. Bilinmesi gereken her şeyi yazdığımızı düşünüyoruz. Yazamadıklarımız için yorumlarınız önemli.

Hori Split Pad Pro Incelemesi

Hori Split Pad Pro, tipik JoyCon dan çok daha büyük olan ve omuz düğmelerine ek olarak her iki analog çubuk ile oynamanızı gerektiren oyunlar için tasarlanmış bir yedek JoyCon’dur. Ped, hafif flop Daemon X Machina düşünülerek tasarlandı. Aslında bu fikir kötü. Çünkü daha fazla kitleye ulaşmak istiyorsanız daha fazla içerik için bir ürün yapmalısınız. Tabiki Daemon X Machina için açık ara en iyisi bu. Nintendo Switch oyunlarını taşınabilir bir şekilde oynamak gayet sevindirici.

İşin püf noktası, Joyistik kontrol (Joycon)’unuzun tam boyutlu bir konsolun ikiye bölünmüş hali gibi. Analog çubuklarda daha fazla yüzey alanı, daha fazla konfor, daha geniş bir hareket aralığı mevcut. Esasen, oyunculara daha büyük bir kontrol ağı ve tüm ergonomik memnuniyet sağlıyor. Ancak hareket halindeyken oynayabilmenin yolu onu sıkıca tutmak 🙂 evet çünkü bunu düşünmemiş olmaları ilginç. Hori Split Pad Pro bütün isteklerinizi karşılamasa da geniş joyistik kontrolleri ile elinize oturacak ergonomik tasarımın birleşmesi gibi.

Hori Split Pad Pro ile Astral Chain, Super Smash Bros, Ultimate, Youngblood ve tabii ki Split Pad Pro’nun yapıldığı oyun olan Daemon X Machina dahil birçok oyununu test ettik. Bu oyunları bilerek seçtik, çünkü hepsi varsayılan Joyistik Kontrollerde oynamayı sevmediğim oyunlar. Hızlı reflekslerin yanı sıra her iki çubuk, yüz düğmeleri ve omuz düğmeleri arasında düzenli olarak fiske vurmayı gerektirdiğinden JoyCon için zayıf bir nokta haline geliyor. Tüm bu oyunları Hori Split Pad Pro’da oynarken sıradan bir Joyistik kontrol mekanizmasından’dan çok daha rahat olduğunu gördük.

Son olarak üzülerek belirtmek isterim ki Hori Split Pad Pro da jiroskop kontrolü yok. Bu bazı oyunların kaderini değiştiriyor ve bence en olumsuz yanlarından birtanesi. Tabiki olumsuz yanları demişken normal bir Joyistik kontrol mekanizmasından daha büyük. Büyüklük bazen olumsuzluk olabiliyor.

Yazar:

Panda,, Oyun Arşivi markasının kurucu ortağı, tasarımcı ve yazılımcısı. 15 Yıllık tecrübe. Sizler için içerikler üretir, makale yazar ve geri bildirimleriniz ile ilgilenir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?