Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

microsoft xbox yerel bulut oyunları hizmeti OA
microsoft xbox yerel bulut oyunları hizmeti OA


Bulut

Microsoft, Xbox İle Yerel Bulut Oyunları İşine Mi Giriyor?

Microsoft Xbox ile, Şubat ayında aldığı kararla yerel bulut oyunları hizmetini yapamayacağını açıklayan Google Stadia’nın görevini devralıyor. Detaylar haberimizde…

Microsoft Xbox ile, Şubat ayında aldığı kararla yerel bulut oyunları hizmetini yapamayacağını açıklayan Google Stadia’nın görevini devralıyor. Yakın zamanda Şirket bir internet sitesine verdiği röportajda bunu üstü kapalı dile getirdi. Hatta şirket eski Google Stadia tasarım direktörü Kim Swift’i işe aldı.

Xbox Oyun Stüdyoları yayıncılık başkanı Peter Wyse göre; Kim, bulut içinde yeni deneyimlere odaklanmış bir takım kurmak için geldi. Wyse açıklamasına Microsoft’un hedefinin “Yerli Bulut Oyunları ” yaratmak olduğunu ekliyor.

microsoft xbox yerel bulut oyunları OA

Kim Swift oyun endüstrisinde on yıldan fazla zaman geçirdi. En önemli rolü, “bir düzine harici geliştirme ikinci taraf oyununun geliştirilmesini denetlediği”. “En son teknolojiyi kullanan yeni bir birinci taraf projesine dönüştürmek için Google’daki potansiyel Ar-Ge’yi belirlediği”. Google Stadia’da bıraktığı rol olabilir.  

Temel olarak, Google Stadia, Amazon Luna ve Microsoft xCloud gibi bulut hizmetlerinde oynayabileceğiniz oyunlar genelde  bulutta yerel oyunlar olmuyor. Mevcut konsollarda ve PC’lerde çalışacak şekilde tasarlandıkları için buluttan elde edeceğiniz avantajları; daha hızlı yükleme süreleri, oyun yüklemeye veya yama yapmaya gerek olmaması. Ve ortalamanın üzerinde grafikleri kullanamıyoruz demek.

Geçmişte, Google; “Bir gün evinizde tek bir konsolla asla mümkün olmayan oyun ve grafikler sunmak için birden fazla sunucunun gücünden yararlanabilecek oyunlar üreteceğiz”. Bu yüzden de birçok oyun endüstrisinde önemli isimleri kadrosuna katmıştı. Google’ın stüdyoları kapatıldı. Ancak Swift, bulut için yeni bir tür yerel oyun oluşturmak için açık açık Microsoft tarafından kapıldı.

Microsoft’un bulut oyunları konusunda ciddileştiğine dair başka işaretler de var. Şiket kısa süre önce xCloud sunucularını daha önce kullandığı eski Xbox One S sunucu blade’leri yerine yeni nesil Xbox Series X donanımına yükselttiğini açıkladı. Bu da kaliteyi önemli ölçüde artıracak bir hamle. Ayrıca Microsoft daha önce izin vermediği orjinal XboxOne konsollarının Flight Simulator gibi. Bazı oyunları oynamalarına izin vereceğini söyledi. Tüm bunlar Microsoft ‘un Xbox konsolu ile yerel bulut oyunları hizmeti projesinin altyapısını oluşturduğunu gösteriyor. Şirket bu iki gücü birleştirirse Google’ın hayalini hayata geçirmiş olacak.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!