Oyunarşivi Youtube Sayfası

Merhaba, ne aramıştınız?

Google Stadia Oyunlardan Kesinti Oranı OA
Google Stadia Oyunlardan Kesinti Oranı OA


Bulut

Google Stadia Oyunlardan Kesinti Oranını %15’e Düşürdü

Google, içerik üreticileri Google Stadia platformuna çekmek için üç önemli ayrıcalığı açıkladı. Bunlardan biri Oyunlardan Kesinti Oranını %15’e Düşürdü….Ayrıntılar yazımızda..

Google’ın bulut oyun hizmeti Google Stadia bildiğiniz üzere geçtiğimiz Şubat ayında uygulama içi oyun geliştirme departmanını yani uygulamaya özel oyun geliştiren stüdyolarını kapatmıştı. Rakipleri Microsoft’un xCloud, Nvidia’nın GeForce Now,Voltex ve PlayStation Now ise tam tersi yönde bulut oyun hizmetlerine yatırımlarını sürdürüyorlar.

Google Stadia Oyunlardan Kesinti Oranını 'E Düşürdü OA

Hal böyle olunca Google, içerik üreticileri Google Stadia platformuna çekmek için 3 önemli hamle yaptı. Bunlar;

  • İçerik üreticilerden yaptığı %30 kesintiyi 1 Ekim’den itibaren 2023’ün sonuna kadar 3 milyon dolara kadar olan satışların yüzde 15’ini alacak.
  • Stadia Pro üyeliğinden gelen kazancın %70’inin içerik geliştiricilerine ve dağıtımcılarına dağıtılacağını,bu oranı belirlerken oyuncuların üyelik tarihlerinde oynadıkları oyunların sürelerinin baz alıcağını açıkladı.
  • Son olarak da Stadia’nın reklamını yapan geliştiricilere ve dağıtımcılara büyük bir avantaj sağlanacak. Bu ortaklar sayesinde Stadia Pro üyeliği alan kişilerin o ayı kapsayan abonelik ücretleri direkt olarak ortaklara gidecek.

Google Stadia Açıklaması

Editörün Notu

Aslında bu durum şaşırtıcı değil çünkü Epic’in başlattığı ve birçok içerik üreticisinin desteklediği absürd oranda mağaza kesintilerine karşı yükselen tepkilerden sonra Google ve Apple, App Store ve Google Play’de yıllık kazancı 1 milyon dolara kadar kesinti oranını %15’e düşürmüşlerdi. Google’ın yaptığı bu atağın sonuçları neler olur bilinmez ama bulut oyun hizmetinin geleceğine ufakta olsa yön vereceği kesin.

Yazar:

Oyun Arşivi Markasının kurucu ortağı, Profesörü ve markanın arkasındaki zeka. 10 yıldan fazla Website tecrübesi ile sizler için içerikler üretir.

Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka neler var?

Etkinlik

Fortnite'nin Ariana Grande Rift Tur Etkinliğinde Müstehcen Olay..

Nintendo

Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon GO Oyuncularının İsyanına Niantic'ten Cevap!Pokemon Go oyuncuları son güncellemeyle oyundaki Pokestop'ların etkileşim mesafesinin.. devamı yazımızda..

eSpor

LOL VFŞL Mevsim Finallerine Kalacak Takımların Belli Olacağı 9.(Son) Hafta Fikstürü yayınlandı..

PC

New World Çıkışına Kısa Süre Kala Yine Ertelendi..Şirket, bunun kalite arayışı içinde lansman tarihimizi ilk değiştirişimiz olmadığını ve biraz daha...devamı yazımızda!